09122828127

دکوراسیون مغازه

شاید شما یک جنس همانند را در دو مغازه ببینید ولی تمایل داشته باشید تا از یکی از آن ها را خریداری کنید. این تفاوت عموماً مربوط به نوع طراحی دکوراسیون مغازه می شود. معمولاً شخصی که توجه بیشتری به دکوراسیون مغازه داشته باشد فروش بیشتری خواهد داشت زیرا با نوع طراحی مغازه خود باعث می شود تا شما تمایل بیشتری را برای خرید داشته باشید. در ادامه به بیان نکاتی در این باره خواهیم پرداخت.

اهمیت ویترین در دکوراسیون مغازه

نوع طراحی و چیدمان ویترین نقش مهمی را در جذب مشتری ایفا می کند. به طور کلی در ابتدا مشتری ویترین مغازه شما را می بیند و سپس تصمیم می گیرد که برای خرید به داخل مغازه بیاید یا خیر؟ در بسیاری از موارد یک ویترین جذاب تاثیر بیشتری در جذب مشتری نسبت به دکوراسیون داخل مغازه دارد.

دکوراسیون مغازه

طراحی ورودی در دکوراسیون مغازه

اولین مکانی که مشتری برای ورود به مغازه از آن عبور می کند ورودی مغازه می باشد که می توان گفت بین 5 تا 15 قدم ابتدایی مشتری را تشکیل می دهد. در این بخش باید لامپ و نورپردازی به درستی انجام شود و از رنگ های مناسبی در این فضا استفاده شود. نوع طراحی در این قسمت باید به گونه ای باشد که در آن قسمت مشتری تمایل خود را به داخل مغازه از دست ندهد. 

طراحی قسمت راست در دکوراسیون مغازه

طبق تحقیقاتی که انجام شده است 90 درصد مشتریان در ابتدای ورود به مغازه به سمت راست مغازه توجه می کنند. بنابراین باید اجناسی را در این بخش از مغازه بچینید که نظر مشتری را به سمت خود جلب نماید.

دکوراسیون مغازه در بخش حرکت مشتری

شما باید مسیر حرکت را به گونه ای طراحی کنید که مسیر دید مشتری را به سمت اجناس بکشاند. شما باید طراحی مسیر را با توجه به فضایی که در دسترس دارید انجام دهید و می توانید روش های مختلفی را برای طراحی این مسیرها طراحی و پیاده سازی نمایید.

فضای استراتژیک چیدمان در دکوراسیون مغازه

پس از این که کالاهای خود را چیدید مسلماً دوست ندارید که مشتری سر سری از آن ها عبور کند پس باید کاری کنید که مشتری در کنار آن ها توقف داشته باشد بنابراین باید تصمیماتی را از این بابت اتخاذ کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. برای مثال استفاده از تابلوهای فصلی می تواند باعث مکث مشتری شده و او را برای بررسی بیشتر به فکر وادار نماید.

روش دیگر قرار دادن بخشی از محصولات در راهرو می باشد و به این ترتیب مشتری فکر می کند که شاید به  این اجناس نیز نیاز داشته باشد. یکی دیگر از راهکارها در دکوراسیون مغازه تغییرات کوچک در چیدمان مغازه می باشد تا چیدمان برای مغازه تکراری نشود.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :