09122828127

سونا خشک

سونا خشک محیطی گرم را فراهم می آورد تا ضمن دارا بودن گرما رطوبت نسبتاً کمی دارد. در این شرایط ضمن دمای بالا شرایط آسودگی انسان در نمودار سایکومتریک در محل مناسبی قرار می گیرد.

درباره سونا خشک بیشتر بدانید

سونا اتاقی است که می توان در آن هوایی گرم را با محیطی خشک و یا مرطوب در ان فراهم آورد. سونا خشک دارای دیوارهایی چوبی می باشد که بیشتری ماده ای که برای ساخت سونا خشک استفاده می شود ترمووود می باشد. در کنار این اتاق سکوهایی قرار دارد که می توان بر روی آن نشست و یا روی سکو دراز بکشید. همچنین در گوشه های این اتاق اجاق هایی قرار دارد که می توانند برقی و یا گازی باشد. در این محیط جریان هوای گرم و خشک وجود دارد. در بسیاری از موارد می توانید از اسانس های نعناع و اکالیپتوس  استفاده می شود که هوای سونا خشک به این ترتیب مطبوع می شود.

سونا خشک

در سونا خشک باید دیوارها عایق کاری می شود و به این ترتیب در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. فضای سونا خشک می تواند سیمانی باشد و یا از متریال های دیگر ساخته شود. ساخت سونا خشک با ترمووود می تواند کم هزینه تر از نوع سیمانی باشد. مزیت دیگری که این جنس برای ساخت سونا خشک دارد شیک بودن این متریال می باشد و همچنین عایق کاری هزینه کمتری دارد. مرحله دیگری که در ساخت سونا خشک انجام می شود چوبکاری است که مشتمل بر سه مرحله شاسی کشی، عایق کاری و چوبکاری می شود.

قبل از کار چوبکاری باید شاسی کشی و اسکلت بندی با استحکام بالا انجام شود . پس از شاسی کشی  نوبت چوبکاری می شود که برای این کار باید از چوب های نرم و صاف و خشک استفاده شود.

برای ساخت سونا خشک می توانید با شرکت بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی صفرزاده تماس بگیرید و بهترین راهنمایی ها را دریافت نمایید.

1مجموع 1 محصول
1مجموع 1 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :