09122828127

طراحی نما

نمای ساختمان جایگاهی مانند لباس انسان دارد و  هر چه نما زیباتر و شکیل تر باشد در نتیجه ساختمان جلوه ظاهری زیباتری خواهد داشت. در گذشته چندان به نمای ساختمان توجهی نمیشد و از یک یا چند طرح تکراری برای تکمیل نما استفاده میشد همین موضوع باعث یکنواخت شدن نمای تمامی ساختمان ها شده بود. اما با گذشت زمان و پیشرفت علم نمای ساختمان ها دستخوش تغییرات زیادی شد و امروزه شاهد نماهای متفاوتی در ساختمان های مسکونی و اداری هستیم. امروزه طراحی نما به یک شغل و حرفه بدل شده است و افراد تحصیل کرده زیادی وجود دارند که با تحصیل در رشته معماری در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. طراحی نما ساختمان های امروزی نیاز به تخصص و تجربه زیادی دارد و دیگر نمی توان از همان روش های قدیمی برای طراحی استفاده نمود. طراح باید با رصد دقیق جدیدترین طرح های ارائه شده در کشور و سراسر دنیا و به طبع الگو برداری از آنها بتواند یک نمای زیبا و منحصر بفرد را طراحی کند. 

طراحی نما

طراحی نما به سبک مدرن و کلاسیک

طراحی نما در کشور ما به دور روش کلاسیک و همچنین مدرن انجام میشود که البته انتخاب هر یک از این سبک ها به سلیقه کارفرما و همچنین شرایط  بستگی دارد. در طراحی نما به شیوه کلاسیک، طراح از خطوط مستقیم افقی و عمودی استفاده می کند و شکست خطوط را در این طرح بیشتر برجسته می کند. در طراحی نما کلاسیک استفاده از ستون ها و تاج ها تماماً به شیوه استفاده از خطوط مستقیم صورت می گیرد. طراح با استفاده از تکنیک خطای دید می تواند ساختمان را عریض تر یا یلندتر جلوه دهد. به این صورت که برای عریض دیده شدن ساختمان از خطوط افقی بیشتری استفاده می شود و برای اینکه بتوان ساختمان را بلندتر جلوه داد، از خطوط عمودی و کشیده و ستون های بلند استفاده می شود. این در حالی است که در طراحی نما مدرن عموماً خطوط مستقیم در اولویت نیستند. نماد سازی در طراحی نما مدرن و استفاده از خطوط منحنی در کنار خطوط شکسته کاربرد دارد.

شرکت ساختمانی صفر زاده که بیشترین طراحی و اجرای نما را در کارنامه خود دارد به یکی از شرکت های برتر در این زمینه تبدیل شده است و در صورتیکه به دنبال یک شرکت با  تجربه و متخصص در این زمینه هستید پیشنهاد میکنیم تا با کارشناسان شرکت تماس حاصل نمایید.

1مجموع 16 محصول
1مجموع 16 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :