09122828127

طراحی نمای رومی

یکی از انواع نمای ساختمان که نظر هر بیننده ای را به خود جلب و جذب می کند نمای رومی است. معماری رومی دارای شکوهی است که استفاده از این طراحی در طراحی نمای ساختمان می تواند حس شکوه را به انسان منتقل نماید.

برای اجرای نمای رومی باید نکاتی را مد نظر قرار دهید در غیر این صورت اگر به ظریف کاری هایی که باید در این طراحی توجه نشود کیفیت کار پایین خواهد آمد و دیگر نمی توان شکوه یک نمای رومی را مشاهده کرد.

از آن جایی که اولین چیزی که در هنگام ورود به ساختمان به چشم خواهد آمد نمای یک ساختمان است بنابراین نمای ساختمان می تواند نمایانگر چیزی باشد که شما در داخل ساختمان مشاهده خواهید کرد که نمای رومی حس قدرت و عظمت را در هنگام ورود به انسان انتقال می دهد.

طراحی نمای رومی

نمای رومی چه ویژگی هایی دارد

در نمای رومی از سنگ هایی قیمتی نظیر مرمر، گرانیت و تراورتن استفاده می شود که روشن بودن رنگ آن ها نظیر سفید و شیری و کرمی نشاندهنده عظمت و شکوه است. البته به دلیل گران بودن این سنگ ها در بسیاری از موارد از سیمان سفید به جای سنگ های قیمتی استفاده می شود.

یکی دیگر از ویژگی هایی که نمای رومی دارد استفاده از ستون ها و طاق هایی بلند است که حس عظمت را به بیننده انتقال می دهد. استفاده از قوس ها، کتیبه ها، ستون ها و چارچوب هایی که دارای نقش و نگار هستند در طراحی نمای رومی دیده می شود.

برای انتخاب نمای رومی برای ساختمان باید همخوانی آن را با سایر ساختمان های اطراف نیز در نظر داشته باشید تا ساختمان ها با یکدیگر دارای هارمونی باشند. نوع اقلیم، و استفاده از مصالح مناسب و زیر سازی مناسب از دیگر نکاتی است که باید در انتخاب این نما مد نظر قرار بگیرد.

1مجموع 2 محصول
1مجموع 2 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :