09122828127

طراحی نمای مدرن

طراحی های ساده ساختمان ها همیشه دارای طرفداران خود بوده و هستند. نمای مدرن یکی از انواع طراحی ساده نمای ساختمان می باشد که معمولا در آن از یک نوع از مصالح استفاده می شود. می توان گفت طراحی مدرن نمای ساختمان سبکی پیشرو در عرصه معماری بوده و این سبک در اوخر قرن 19 پدید آمد و با توجه به طرفدارانی که پیدا کرد روز به روز نیز پیشرفت های قابل توجهی کرد. اولین ساختمان هایی که از طراحی مدرن بهره بردند برج ها و آسمان خراش ها بودند.

ویژگی های طراحی نمای مدرن

مهم ترین نکته در طراحی نمای مدرن خردگرایی است. در ابتدا از فلز برای طراحی نمای مدرن استفاده می شد ولی در ادامه بتن و شیشه هم به مجموعه اضافه شد. یکی دیگر از ویژگی های این سبک از طراحی نمای ساختمان نورگیری ساختمان می باشد که دارای اهمیت زیادی در طراحی نمای مدرن ساختمان می باشد. ویژگی دیگر طراحی مدرن نمای ساختمان همان طور که پیش تر هم گفتیم سادگی در طراحی و اجرای نمای ساختمان می باشد.

طراحی نمای مدرن

نمای ترمو وود، کامپوزیت، اچ پی ال، شیشه ای کرتین وال، شیشه ای فریم لس، شیشه ای اسپایدر، سرامیک خشک، لوور آلومینیومی و نمای دکوراتیو از انواع نمای مدرن محسوب می شوند.

در طراحی و انتخاب نمای مدرن باید نوع کاربردی که ساختمان دارد در نظر گرفته شود برای مثال طراحی منزل مسکونی با آموزشی و فرهنگی و تجاری و اداری و غیره با یکدیگر تفاوت دارد. همچنین شکل و متراژ ساختمان، مصالحی که در دسترس است و شرایط آب و هوایی و میزان بودجه ای که دارید و اصول زیبایی شناسی از عوامل موثر بر روی طراحی نمای مدرن ساختمان می باشد. البته یکی از نکات مهمی که باید در انتخاب نوع طراحی نمای ساختمان در نظر گرفته شود هماهنگی نمای ساختمان با ساختمان های اطراف آن است.

1مجموع 2 محصول
1مجموع 2 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :