09122828127

مسجد آل یاسین

ساخت مسجد آل یاسین در سال 1391 آغاز شد و در سال 1393 به پایان رسید. این مسجد در تهران، خیابان شریعتی، خیابان خواجه عبدالله انصاری واقع شده است.

گنبد مسجد ال یاسین بصورت گشته بری و از  طرح مسجد شیخ لطف ‌الله اصفهان (سبک صفویه) الهام گرفته شده است و نمایی بسیار زیبایی را برای این مسجد پدید آورده است و نقاشی های درون گنبد از ورق طلا و با استفاده از رنگ های گرم تزیین شده است. عرق چین گنبد (زیر گنبد) نیز به صورت گشته بری اجرا شده است.

مسجد آل یاسین

محراب مسجد آل یاسین نیز به روش گچبری ایرانی که ترکیبی از گل، نقش های اسلیمی و آیات قرآنی می باشد، انجام شده است و فضای روحانی فوق العاده ای را برای نمازگزاران و شرکت کنندگان در مراسم مذهبی به وجود آورده است.

اسلیمی های محراب به صورت گچبری لانه زنبوری (دوران سلجوقیان) و حاشیه کار از گره تو بری اجرا شده است و گچ بری های کتیبه شبستان مسجد، در هر دو طبقه مسجد با استفاده از آیات قرانی صورت گرفته است. سقف ورودی مسجد به صورت رسم بندی و گوشواره ای و با استفاده از نقاشی سنتی سبک صفویه کار شده است که فضایی فوق العاده را برای این مسجد به وجود آورده است.

طراحی و ساخت مساجد که تلفیقی از علم و هنر می باشد و طراحی و معماری مساجد نیازمند آگاهی و دانش کافی در این زمینه می باشد که کارشناسان و مهندسان شرکت طراحی و دکوراسیون ساختمان نیلوفر صفرزاده توانسته اند با بهره گیری از آخرین دانش روز دنیا به خوبی از عهده طراحی مساجد و اماکنی دیگر از این دسن به خوبی بر آیند. مسجد آل یاسین یکی از موفق ترین نمونه کارهای این مجموعه می باشد که شما می توانید.

برای اطلاع بیشتر درباره ساخت مساجد و دریافت مشاوره می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

1مجموع 1 محصول
1مجموع 1 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :