09122828127

گچبری سنتی

یکی از انواع هنرمندانه تزئینات داخلی ساختمان گچبری سنتی است که هنری بی همتا محسوب می شود. نمونه های تاریخی زیادی از هنر گچبری در بناهای تاریخی و مذهبی دیده می شود ولی متاسفانه این هنر در زمانه فعلی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

گچبری سنتی در سبک های مختلفی انجام می شود که در ادامه توضیحاتی درباره آن ها به شما ارائه خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

گچبری سنتی

یکی از سبک های گچبری سنتی، گچبری معرق است. برای این سبک از گچبری ملات گچ رنگی درست می کنند و آن ها را به شکل های دلخواه برش می دهند و به این ترتیب این قطعات را در کنار یکدیگر قرار می دهند و در زیر آن ها گچ سفید می ریزند تا زمینه کار صاف و یک دست شود.

یکی دیگر از روش های گچبری سنتی، گچبری لایه ای می باشد که این سبک از گچبری پیشرفته تر از سبک معرق است که در این روش از چند لایه گچ استفاده می شود که هر کدام از آن ها دارای رنگ ها مختلفی هستند و پس از این که لایه های گچی رنگی کشیده شد بر روی آن ها طرح های مورد نظر را اجرا می کنند.

گچبری کلوخی به عنوان نوع دیگری از گچبری سنتی بوده که می توانید نمونه های این سبک را در عمارت های زمان ناصرالدین شاه مشاهده نمایید. این نوع از گچبری غربی در معماری ایرانی وارد شده است.

گچبری هشته یا برهشته چیزی است که بیشتر مردم گچبری را با این نوع می شناسند. برهشته همان برجسته است و در این روش خط ها و طرح های گچبری به شکل برجسته ای بر روی دیوار اجرا می شوند. گچبری سلطنتی نیز نقطه اشتراک زیادی با این نوع از گچبری سنتی دارد.

شرکت بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی صفرزاده بهترین خدمات گچبری را با هنرمند ترین و خلاق ترین هنرمندان به شما ارائه خواهد داد.

1مجموع 2 محصول
1مجموع 2 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :